طرز تهیه و آموزش درست کردن دسر تیرامیسو

طرز تهیه و آموزش درست کردن دسر تیرامیسو

طرز تهیه و آموزش درست کردن دسر تیرامیسو

در این پست طرز تهیه دسر تیرامیسو را به شما آموزش می دهیم.

 

 

مواد لازم برای درست کردن دسر تیرامیسو:

تخم مرغ 6 عدد
آرد 150 گرم
شکر 100گرم
وانیل 1/2 قاشق چایخوری
بیکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
نمک یک پر
روغن مایع 1/4 پیمانه
مواد میانی
پنیرخامه ای 400گرم
خامه فرم گرفته. 400 گرم
قهوه اسپرسو 3قاشق غذا خوری
آب جوش. 1لیوان

 

 

طرز تهیه دسر تیرامیسو:
ابتدا زرده و سفیده ها را جدا مکنیم سفیده ها را در کاسه ای گود و تمیز با دور تند میزنیم تا پف کند بعد 30گرم از شکر را در حال هم زدن و کم کم اضافه میکنیم و آنقدر میزنیم که کاملا فرم بگیرد طوری که اگر کاسه را برگرداندید سفیده ها تکان نخورند، بعد در ظرفی دیگر زرده ها، بقیه شکر،وانیل با دور تند میزنیم تا کرم و کشدار شود در آخر روغن مایع را اضافه میکنیم. بعد آردو بیکینگ پودرو نمک رو سه بار الک میکنیم و آرام آرام با لیسک کمی از سفیده و کمی از آرد به زرده ها اضافه میکنیم و به حالت دورانی و آرام میزنیم طوری که پف سفیده نخوابد.

 

کف سینی 30×40 را کاغذ روغنی میگذاریم بعد با روغن جامد چرب میکنیم مایع را داخل سینی ریخته به قطر 1سانت، داخل فر با دمای200 به مدت 10 دقیقه قرار میدهیم. بعد سینی را از فر خارج کرده روی پارچه ای تمیز که شکر پاشی شده سینی را بر میگردانیم وقتی خنک شد سینی را برداشته و کاغذ را از روی کیکمان بر میداریم.

 

حالا پنیرخامه ای را در ظرفی با همزن برقی میزنیم تا خودش را باز کند بعد خامه فرم گرفته را اضافه می کنیم و دوباره میزنیم اگر خواستید میتونید پودر قند هم اضافه کنید.

 

کیک را به اندازه ی دلخواه برش میدهیم بعد قهوه اسپرسو را با آبجوش مخلوط میکنیم و با قلم روی کیکمان میزنیم طوری که کاملأ به قهوه آغشته شوند. بعد یک تکه از دسر را کف ظرف قرار داده و از مخلوط پنیرمون میزنیم به همین ترتیب سه ردیف ادامه داده در آخر مخلوط پنیرمونو میزنیم بعد با الک پودر کاکائو یا پودر قهوه میزنیم. چند ساعت داخل یخچال میزاریم تا خنک بشه.

loading...
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما