ایا می دانید لوازم آرایشی طبیعی چیست؟

ایا می دانید لوازم آرایشی طبیعی چیست؟

این پودر را جایگزین مداد ابرو كنید

اگر شما هم از آن دست خانم‌هایی هستید كه به مداد چشم و ابرو حساسیت دارید و تا امروز نتوانستید بدون دردسر و دغدغه خاطر برای آرایش چشم‌های‌تان اقدام كنید بهتر است این شیوه را نیز تجربه كنید. بیایید به شیوه مردمان گذشته دوباره دست به دامن سورمه شویم. هزاران سال پیش زنان برای افزایش جذابیت چشم و ابروی خود از پودر سنگ سرمه استفاده می‌كردند و با كمك یك شاخه نازك یا میله‌بسیار نازك فلزی پودر نرم شده سنگ سرمه را به ابروها و چشم‌ها می‌كشیدند.
 
پودر سرمه درست همان كاری را می‌كرد كه خط‌ چشم‌های امروزی می‌كند. شاید خالی از لطف نباشد كه در این روزها كه بازار لوازم آرایشی و بهداشتی و برندهای مختلف محصولات آرایشی گرم است برای یك بار هم كه شده دل را به دریا بزنید و یك بار از پودر سنگ سرمه برای آرایش چشم‌ها و ابروهای‌تان استفاده كنید. تنها كافی است به نزدیك‌ترین عطاری سر بزنید و از او بخواهید مرغوب‌ترین سرمه‌ را به شما بدهد.

در خانه رژ لب بسازید

حتما تهیه رژ لبی به سرخی چغندر در خانه بسیار هیجان انگیز است. شاید شما هم ترجیح می‌دهید خودتان رژ لب مورد علاقه‌تان را در لابراتوار شخصی‌ خود، بسازید. شیوه‌ای كه اگر چه این روزها زندگی شهر‌نشینی و مشغله چندان اجازه پرداختن به آنها را نمی‌دهد اما روشی است كه مورد علاقه بسیاری از زنانی است كه در دانمارك زندگی می كنند. آنها روشی برای تهیه رژ لب دارند كه اصلا دشوار نیست. برای تهیه این رژ نیاز به یك‌چهارم فنجان موم، یك‌چهارم فنجان روغن كرچك و 2 قاشق غذاخوری روغن كنجد دارید. این مواد را با هم تركیب كنید و روی حرارت غیرمستقیم بگذارید.
 
می‌توانید آنها را روی كتری قرار دهید تا با كمك گرمای بخار آب خوب به خورد یكدیگر روند. در نهایت وقتی این مخلوط را از روی حرارت برداشتید و گرمای آن از دست رفت. برای رنگ آمیزی آن می‌توانید آب چغندر را به آن اضافه كنید و آن را در یخچال بگذارید تا به خوبی ببندد. این رژ لب یكی از طبیعی‌ترین و خوش‌رنگ‌ترین رژ‌هایی است كه می‌توانید از آن برای آرایش روزانه خود استفاده كنید و نگران حساسیت، خشكی و ترك خوردگی لب‌های‌تان نیز نباشید.

مطالب داغ هفته اخیر