ترفندهای زیاد کردن امنیت لپ تاپ شخصی

ترفندهای زیاد کردن امنیت لپ تاپ شخصی

اگر شما هم در جستجوی ترفندی برای افزایش امنیت لپ تاپ تان هستید بهتر است این مواردی که در این مطلب گفته شده است را مو به مو انجام دهید و امنیت لپ تاپ خود را افزایش دهید.

 

 

قرار دادن لپ تاپ در کیفی که کمتر از کیف خود لپ تاپ آشکار باشد
بر اساس اطلاعات سایت ماهر که مطالب این گزارش از آن برگرفته شده،هنگامی که لپ تاپتان را در خیابان حمل می کنید، حمل آن در کیف کامپیوتر به نوعی بیانگر وجود لپ تاپ در آن است. به جای کیف کامپیوتر از کیفی دیگر مانند کوله پشتی استفاده کنید.

 

 

مراقبت از لپ تاپ در فرودگاه‌ها و هتل‌ها
هنگامی که از گیت بازرسی فرودگاه رد می‌شوید،چشمان خود را از لپ تاپتان برندارید.تا زمانی که فرد جلویی شما از گیت بازرسی به طور کامل عبور نکرده است مراقب لپ تاپ خود باشید.سردرگمی و بهم ریختن بازرسی‌های امنیتی می‌تواند فرصت خوبی برای دزدان باشد. اگر در هتل توقف می‌کنید،کابل امنیتی کافی نخواهد بود. لپ تاپ خود را در محل امنی از اتاق نگهداری کنید. اگر لپ تاپ را به کابل امنیتی متصل کرده و آنرا در اتاق هتل گذاشته‌اید، حتماً آویز “لطفاً مزاحم نشوید” را جلوی درب ورودی اتاق قرار دهید.

 

 

قفل لپ تاپ با کابل امنیتی
در محل کار،هتل یا دیگر مکان‌های عمومی از کابل امنیتی لپ تاپ استفاده کنید.آنرا به چیزی ثابت و یا تکه اثاثیه بزرگی (مانند میز) متصل کنید.

 

 

فعال کردن مکانیزم هشداردهی
براساس نیازمندی‌های امنیتی،استفاده از مکانیزم‌های هشداردهی در لپ تاپ می‌تواند ابزاری مفید باشد.برخی مکانیزم‌های هشداردهی در لپ تاپ وجود دارند که زمانی حرکت غیرمنتظره‌ای وجود داشته باشد یا رایانه به محدوده ای خارج از مکان تعریف شده برده می شود صدا خواهند داد.سایت فراناز:برنامه‌ای که هنگام اتصال لپ تاپ به اینترنت مکان لپ تاپ دزیده شده را گزارش می‌دهد نیز می‌تواند مفید باشد.

 

 

اگر از لپ تاپ استفاده می کنید بهتر است که این کارها را انجام ندهید:

 

رها کردن لپ تاپ بدون توجه حتی برای یک لحظه
رها کردن لپ تاپ یا سپردن آن به افراد غریبه کار جالبی به نظر نمی‌رسد.لپ تاپتان را حتی برای یک لحظه بدون محافظ رها نکنید.

 

 

قرار دادن لپ تاپ روی زمین
مهم نیست در چه مکان عمومی(اتاق کنفرانس، کافی شاپ یا کنار میز ثبت نام) قرار دارید بلکه مهم آن است که به هیچ وجه لپ تاپتان را روی زمین نگذارید.اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، آنرا میان دو پا یا روبروی پای خود قرار دهید تا یادتان بماند که لپ تاپ در آنجا قرار دارد.

 

 

رها کردن لپ تاپ در ماشین
ماشین‌های پارک شده،هدف مناسبی برای دزدان لپ تاپ است.اگر چاره‌ای ندارید و باید آن را در ماشین بگذارید، سعی کنید آن را خارج از دید قرار دهید.

 

 

نگهداری کلمات عبور همراه با لپ تاپ یا در کیف آن
به خاطر سپردن کلمات عبور قوی یا شماره‌های دسترسی ممکن است کاری سخت باشد.از طرف دیگر، نگهداری آن در کیف لپ تاپ یا ذخیره آن در لپ تاپ مانند:جاگذاشتن کلید در ماشین است.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
مشاهده بیشتر