تقویت و افزایش میل جنسی با دارو ضرر دارد؟

تقویت و افزایش میل جنسی با دارو ضرر دارد؟

تقویت و افزایش میل جنسی با دارو ضرر دارد؟

برخی داروها كه در بازار با هدف تقویت میل جنسی تبلیغ می‌شوند، عوارضی دارند كه ممكن است سلامت فرد را به طور جدی به خطر بیندازد و مصرف خودسرانه و بی‌رویه آنها به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. میل جنسی و نوسانات آن در خانم‌ها و آقایان در اغلب موارد بیش از آنكه به اختلا‌های هورمونی و بیماری‌های جسمی مربوط باشد به مسایل روان‌شناختی و نوع ارتباط زوجین با یكدیگر و محیط پیرامون آنها مرتبط است.

 

زوجینی كه برای گفت‌وگو و ارتباط كلامی با یكدیگر وقت نمی‌گذارند؛ همسری كه به همه چیز اعم از كار و تحصیل و مخارج زندگی فكر می‌كند اما در ذهن پرمشغله خود، جایی برای ارتباط بهتر و صمیمی‌تر با شریك زندگی خود باز نكرده است؛ بی‌توجهی به آراستگی و ظاهر برای جلب بیشتر همسر، روابط زناشویی یكنواخت و كسالت‌بار و كوتاه، تبدیل شدن روابط زناشویی لذت‌بخش به حربه‌ای برای انتقام‌گیری و قدرت‌نمایی، ابتلا به درجات خفیف تا شدید افسردگی، اضطراب، انواع و اقسام فشارها و تنش‌های عصبی، ابتلا به اختلال‌‌های جنسی همزمان دیگر، مصرف برخی داروها ، اختلال‌‌های هورمونی مانند كمبود تستوسترون، افزایش مرضی پرولاكتین، اختلال‌‌های غده تیرویید، ناهماهنگی زوجین در روابط زناشویی، اشباع ذایقه جنسی در بیرون از منزل ، از طریق استمناء، سایبر سكس و تماشای فیلم‌ها و تصاویر جنسی از جمله علل و عواملی است كه به كاهش میل جنسی منجر می‌شود.

 

بدیهی است بدون توجه به این علل یا سایر علل احتمالی دیگر نمی‌توان بی‌میلی جنسی را صرفا با مصرف دارو یا برخی رژیم‌های غذایی خاص افزایش داد. افزون بر اینكه برخی داروها كه در بازار با هدف تقویت میل جنسی تبلیغ می‌شوند، عوارضی دارند كه ممكن است سلامت فرد را به طور جدی به خطر بیندازد و مصرف خودسرانه و بی‌رویه آنها به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. از این رو در صورتی كه احساس می‌كنید میل جنسی شما در مقایسه با گذشته به طور محسوسی كاهش یافته، باید به پزشك یا مشاور مراجعه كنید تا با بررسی همه‌‌جانبه علل آن شناسایی و درمان شود.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما