7 فیلمی که نفرین شده هستند!!!

مجموعه : سینما و فرهنگ
7 فیلمی که نفرین شده هستند!!!

بسیاری از فیلمهای موفق سینما از طریق روند تولید مناسب می توانند به فیلمهای پرفروش گیشه تبدیل شوند ولی در این میان فیلمهایی هستند كه علی رغم گروه بازیگری،‌ كارگردانی و فیلمنامه، حین تولید خوش شانس نبوده و با مشكلات متعددی در لوكیشن  و یا برای عوامل فیلمها مواجه می شوند.
در این گزارش 7 فیلم را معرفی می كنیم كه به فیلمهای نفرین شده معروف هستند و در طول فیلمبردای عوامل و بازیگران آن با انواع مشكلات همچون صدمات و آسیب های بدنی، مرگ، كمبود بودجه و … مواجه می شوند.
بنظرمی رسد فیلم«جنگ ستارگان7» نیز به زودی در این گروه قراربگیرند چراكه هریسون فورداولین بازیگراین فیلم است كه در صحنه فیلمبرداری دچار حادثه شده و8 هفته تولیدفیلم را به تاخیر انداخته است.

 

«مصائب مسیح»
«مصائب مسیح» (The passion ofchrist) به كارگردانی مل گیبسون و بازی جیم كاویزل در نقش مسیح یكی از این فیلمهای نفرین شده است. زمانی كه سكانس های پایانی این فیلم و مصلوب شدن مسیح مقابل دوربین رفته بود، كاویزل كه به گونه ای به صلیب كشیده شده بود با برق صاعقه راهی بیمارستان شد.
 

 

«ماتریكس»
«ماتریكس» از جمله فیلمهایی بود كه بالاترین اتفاقات ناگوار را به همراه داشت. در طول فیلمبرداری قسمت اول چندین نفر از عوامل پشت صحنه از جمله همسر سابق كیانور یوز كشته شدند. بیشتر قربانیان این فیلم در سانحه رانندگی كشته شدند. خواهر «ریوز» نیز همزمان با این پروژه سینمایی از بیماری لوكمی درگذشت.
 

 

«اینك آخرالزمان»
این فیلم «كوپولا» یكی از بدشانس ترین فیلمهای او بود. چرا كه بیماری در میان عوامل تولید شیوع پیدا كرد و تعدادی از عوامل نیز با حمله قلبی راهی بیمارستان شدند. تدوین این فیلم یكی از مشكل ترین كارهای كوپولا بود.
 

 

«شهر و حومه»
كمدی شهر و حومه با بازی «وارن بیتی» و «دایان كیتون» نقصهایی در فیلمنامه داشت و همین موجب متوقف شدن پروژه شد. براساس قرارداد منعقد شده استودیو با بازیگران، ستارگان این فیلم مجاز بودند برای بازگشت به نقش خود، دستمزد خود رادو برابر كنند كه در نهایت این فیلم با كمبود بودجه مواجه شد.
 

 

«طالع نحس»
«گریگوری پك» بازیگر این فیلم و همچنین «دیوید سلتزر» نویسنده آن كه هریك پرواز جداگانه‌ای به لندن داشتند،‌ با برق صاعقه مواجه شدند. كارگردان این فیلم «ریچارد وانر» نیز با حمله پرندگان در هتل خود مواجه شد و خودروی او صاعقه خورد.
 

 

«مردی كه دون كیشوت را كشت»
اتفاقات عجیب در زمان تولید این فیلم به حدی بود كه تولید آن متوقف شد. نمونه آن آسیب جدی به كمر كارگردان بود؛ همچنین لوكیشن فیلم نزدیك مقر ناتو بود و اجازه فیلمبرداری دریافت نكرد. بودجه فیلم اندك و حق بیمه آن بالا بود.
 

 

«دنیای آبها»
این فیلم علاوه بر كاهش بودجه 5 میلیونی،‌ مشكلات متعددی را برای بدل كوین كاستنر ایجاد كرد و در نهایت با گزش موجودات دریایی كشته شد.

loading...

پربیننده ترین مطالب سایت

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
روش های ارضا کردن دختر
روش های ارضا کردن دختر
مشاهده بیشتر