آپاندیس در بدن به چه دردی میخورد؟

آپاندیس در بدن به چه دردی میخورد؟

آیا می دانستید عضو آپاندیس در بدن اگر نباشد مشکلی برای بدن پیش نمی آید؟ به همین خاطر ما نوشته ای را گردآوری کردیم که مشخص می شود آپاندیس در بدن به چه دردی می خورد؟

 

آپاندیس در زبان انگلیسی به معنای ضمیمه، پیوست است. آپاندیس لوله ای باریک است که اندازه آن حدودا به اندازه نصف یک مداد است که به صورت جلو آمدگی در روده کور، در ابتدای روده بزرگ قرار دارد. چارلز داروین عقیده داشت اجداد ما نسبت به ما گیاهان زبر (مانند سبوس گندم) بیشتری میخوردند و به همین دلیل به روده کور بزرگتری برای هضم آن نیاز داشتند.

 

شکی وجود ندارد که می توان آپاندیس را با عمل جراحی برید و از بدن خارج کرد؛ بدون آن که عواقب درازمدت مشهودی برای بیمار به دنبال داشته باشد اما توانایی گذراندن زندگی بدون یک چیز، به این معنا نیست که آن چیز کاملا بی مصرف است. تحقیقات جدید که روده 361 پستاندار را با هم مقایسه کرده است، نشان می دهد که 50 گونه مختلف و کاملا غیرمرتبط در بدن خود آپاندیس دارند. این مسئله به این معنی است که آپاندیس باید حداقل 32 بار به طور مستقل فرگشت یافته باشد که همین نشانگر آن است عملکرد مفیدی برای آن وجود داشته.

 

بنابراین آپاندیس درنخست فضای مفیدی از روده بوده که طی میلیون ها سال فرگشت انسان و عدم استفاده از آن، به تدریج آب رفت و کوچکتر شد. جانورانی مانند: کوالا که مقدار بسیار زیادی برگ هضم ناشدنی میخورند، روده کوری دو متری دارند که بخش عمده آن را آپاندیسی بزرگ تشکیل میدهد.

 

در حال حاضر دانشمندان گمان می کنند آپاندیس به عنوان مخزنی اضطراری برای پناه گیری باکتری های روده ای انسان عمل میکند. دریچه باریک این عضو و محل قرارگیری خارج از مسیر آن به این معنی است که عفونت های باکتریایی معمولا وارد آن نمی شوند. بنابراین پس از آنکه بیماری همچون اسهال تمام باکتری های مضر را از روده شما خارج می کند، باکتری های مفید میتوانند دوباره از آپاندیس بیرون آمده و در روده شما مجددا تکثیر شوند.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
رازهای نهفته و جالب درباره نوک سینه (پستان) خانم ها
رازهای نهفته و جالب درباره نوک سینه (پستان) خانم ها
مشاهده بیشتر