با خواندن این نماز گناهان خود را پاک کنید!

با خواندن این نماز گناهان خود را پاک کنید!

به گزارش فراناز، در روایات اسلامی درخصوص نماز روز یکشنبه ماه ذی القعده و ثواب آن روایات بی‌نظیری آمده است. پیامبر اکرم (ص) فرمودند: هیچ مسلمانی نیست که این نماز را بگزارد جز اینکه از آسمان بدو ندا شود ای بنده خدا توبه تو پذیرفته شد و گناهان تو بخشیده شد اینک کار خویش از نو آغاز کن.
فرشته ای نیز از فرود عرش بدو میگوید: ای بنده خدا خوشا به حالت مبارکباد بر تو و بر خاندان و خانواده تو. دیگری بدو ندا میدهد: ای بنده خدا با ایمان بمیری دین از تو دور مباد و قبرت گسترده باد و نورانی دیگری میگوید ای بنده خدا پدر و مادر از تو خرسندند گناهان آنها و گناهان تو و گناهان خاندان تو بخشوده است و روزی تو در دنیا و آخرت گسترده است و جبرئیل بدو ندا میدهد دل خوش دار من همراه با فرشته مرگ نزد تو خواهم آمد و بدو فرمان خواهم داد با تو مهربان باشد تا مرگ تو را هیچ نیارزد و روح از جسمت به آرامی و خوشی بیرون رود.
گفتند ای رسول خدا اگر این اعمال را در زمان دیگری به جای آورد چه؟ فرمود: همان پاداش و خواص را دارد و در پایان افزود: اینها را جبرئیل در شب معراج به من آموخت.
رسول خدا(صلى الله علیه وآله) کیفیّت نماز را این گونه بیان فرمود که، در روز یکشنبه غسل کند و وضو بگیرد و چهار رکعت نماز بخواند (هر دو رکعت به یک سلام) در هر رکعت، سوره «حمد» یک مرتبه، سوره «قل هو الله» سه مرتبه و سوره هاى «فلق» و «ناس» را یک مرتبه بخواند; و بعد از نماز هفتاد مرتبه استغفار کند، سپس بگوید:

لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلىِّ الْعَظیمِ

جنبش و نیرویى نیست جز به خداى والاى بزرگ
آنگاه بگوید: یا عَزیزُ یا غَفّارُ، اِغْفِرْ لى ذُ نُوبى، وَذُ نُوبَ جَمیـعِ الْمُؤْمِنینَ وَالْمُؤْمِناتِ، فَاِنَّهُ لا یَغْفِرُ الذُّنُوبَ اِلاَّ اَنْتَ.
اى نیرومند اى بسیار آمرزنده ، بیامرز گناهانم را و گناهان همه مردان مؤمن و زنان با ایمان را که نیامرزد کسى گناهان را جز تو.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
زنی که در روز 200 بار خودارضایی می کند و ارضا میشود + عکس
زنی که در روز 200 بار خودارضایی می کند و ارضا میشود + عکس
مشاهده بیشتر