درخشان : همچنان منتظر کریمی هستم/پرسپولیس باید تقویت شود

درخشان : همچنان منتظر کریمی هستم/پرسپولیس باید تقویت شود

حمید درخشان : پرسپولیس باید در همه پست‌ها تقویت شود.

سرمربی تیم  پرسپولیس در گفت‌وگو با فراناز، درباره مسائل مختلفی از جمله انتظار هواداران از او برای تغییر شرایط سرخ‌ها، تاکید بر اینکه مربی موقت پرسپولیس نیست، لزوم تقویت پرسپولیس و کمک گرفتن از پیشکسوتان باشگاه صحبت کرد.

 

 

* شما پیش از این در اوایل دهه 70 هدایت پرسپولیس را در دست داشتید و نتایج خوبی با این تیم گرفته بودید.

البته این‌هایی که شما می‌گویید را خیلی‌ها به یاد ندارند و شاید باید برای بعضی از هواداران یادآوری شود که حمید درخشان چه سابقه‌ای در این تیم داشته است. چه در زمان بازیگری و چه در زمان مربی‌گری‌ام به پرسپولیس کمک کردم اما بعضی از ذهن‌ها این مسائل را در خاطر ندارند و باید به آن‌ها یادآوری شود که در زمان مربی‌گری من پرسپولیس چه روزهای خوبی داشت. ما 3 بر صفر استقلال را بردیم و شاهین بوشهر را گلباران کردیم. من به پرسپولیس آمده‌ام که هرچه در توان دارم برای موفقیت تیم بگذارم. همه باید دست در دست هم بدهند و به این تیم کمک کنند. در واقع کمک آن‌ها به پرسپولیس خواهد بود نه حمید درخشان.

 

 

* بازی اول مقابل نفت مسجد سلیمان انتظارات هواداران و احتمالا خودتان را برآورده نکرد.

این طبیعی است. من تازه تیم را تحویل گرفته‌ام و قبل از دیدار با نفت مسجد سلیمان، فقط 20 دقیقه تیم را تمرین دادم. کار ما تازه از امروز شروع شده و دو جلسه تمرین می‌کنیم. باید با تلاش بیشتر به آمادگی لازم برسیم تا از بازی‌های بعدی روند پیروزی‌ها هم آغاز شود.

 

 

* شما گفته بودید پرسپولیس مشکل بدنی دارد اما مولایی مربی بدنساز سابق تیم این ادعا را رد کرد و گفت که علم درخشان در این زمینه از دایی کمتر است.

من به صحبت ایشان احترام می‌گذارم. او حتما تبحر بیشتری در این قضیه دارد اما ما تشخیص دادیم که تیم دچار مشکلات بدنی است و تا زمانی که بازیکنان آماده نباشند نمی‌توانند کارهای تاکتیکی را به خوبی انجام دهند بنابراین تمرکز ما بیش از هر چیزی به روی کارهای بدنی است.

 

 

* دستیاران‌تان به طور کامل مشخص شدند؟

فعلا آقایان باقری و عبدی در تیم حضور دارند. به دنبال این هستیم که از اعضای خانواده پرسپولیس استفاده کنیم و خوشحال می‌شویم که پیشکسوتان باشگاه در آماده کردن تیم به ما کمک کنند.

 

 

* پرسپولیس چقدر نیاز به تقویت شدن دارد؟

این تیم حتما باید تقویت شود بویژه در خط حمله. البته در خط میانی و دفاعی هم باید تیم را تقویت کنیم. در سه جام حضور داریم و اگر خدای نکرده بازیکنی مصدوم شود باید جایگزین داشته باشیم. احتمال دارد برای تقویت تیم از بازیکنان خارجی هم استفاده کنیم.

 

 

* آقای سیاسی امروز در مصاحبه‌ای گفته بود که درخشان هنوز حکم دائمی سرمربی‌گری‌اش را نگرفته است.

نمی‌دانم چرا چنین صحبتی انجام شده است. من حکم مربی‌گری‌ام را گرفته‌ام (حکمش را نشان می‌دهد) و برای حضور موقت به پرسپولیس نیامده‌ام.

 

 

* آیا از افرادی مانند کریمی و مهدوی‌کیا در کنار خود استفاده می‌کنید؟

من دست تک تک قدیمی‌های پرسپولیس را برای کمک می‌فشارم. همچنان منتظر پاسخ مثبت کریمی برای حضور در کنار خودمان هستم. با بزرگان پرسپولیس صحبت کرده‌ام و امیدوارم که آن‌ها را در کنار خود داشته باشیم. به مهدوی کیا هم پیشنهاد دادم اما او می‌خواهد مدارک مربی‌گری‌اش را بگیرد و ان‌شاءالله در موقع بهتری از او استفاده می‌کنیم.

 

 

* صحبتی با هواداران دارید؟

فقط از هواداران می‌خواهم که صبور باشند و در همه بازی‌ها تیم را حمایت کنند. ما برای موفقیت اول از هر چیز به حمایت آن‌ها نیاز داریم. می‌دانم که آن‌ها از نحوه کنار رفتن دایی ناراحت هستند اما من مشکلی با او ندارم و با او تماس گرفته بودم که رخصت بگیرم اما پاسخ نداد. با این حال ما با هم دوست هستیم و هدف همه پرسپولیسی‌ها کمک به این تیم است.

 

گردآوری : گروه اینترنتی فراناز

مطالب داغ هفته اخیر