محتویات نوشابه های کولادار که برای سلامتی مضر است

محتویات نوشابه های کولادار که برای سلامتی مضر است

محتویات نوشابه های کولادار که برای سلامتی مضر است

مصرف مداوم نوشابه‌ های گازدار با عوارض متعددی نظیر چاقی، نفخ،‌ پوكی استخوان و… همراه است. این مطلب به ترکیب‌های موجود در نوشابه‌های كولادار اشاره کرده و نگاهی به عوارض هر یک از آنها انداخته است.

 

یکی از مضرترین نوشیدنی ها نوشابه است که متاسفانه سرانه مصرف نوشابه در ایران بالا است. در اینجا محتویات نوشابه که برای سلامتی مضر است را برای شما گردآوری کرده ایم. میانگین سرانه مصرف نوشابه‌های گازدار میان ایرانی‌ها تقریبا 2 برابر استاندارد جهانی است.

 

 

فرمالدیید:

این تركیب سرطانزاست. قند مصنوعی نوشابه‌های رژیمی كه آسپارتام دارند حین هضم به دو اسیدآمینه و منتول شكسته و نهایتا اسید فورمیك و فرمالدیید تولید می‌شود که همانطور که گفته شد، ترکیبی سرطانزاست.

 

 

شربت ذرت با فروكتوز بالا:

این تركیب، نوع تغلیظ‌ شده شكر است و فروكتوزش از ذرت استخراج می‌شود. این تركیب باعث افزایش بافت چربی در بدن می‌شود، كلسترول و تری‌گلیسرید خون را افزایش می‌دهد و زمینه‌ساز افزایش اشتهاست. همین موضوع به صورت چرخه معیوبی باعث تشدید اضافه وزن و چاقی خواهد شد.

 

 

رنگ‌های خوراكی:

این تركیب‌ها در عملكرد مغز اختلال به وجود می‌آورند، بیش‌فعالی را تشدید می‌كنند و باعث از دست رفتن تمركز و افزایش بیقراری می‌شوند.

 

 

اسید فسفریك:

عامل پوكی استخوان‌ و پوسیدگی دندان

 

 

بنزوئات پتاسیم:

تركیبی نگهدارنده است كه در بدن به بنزن شكسته می‌شود، البته در صورتی كه نوشابه در آفتاب نگه‌داشته شده باشد. سرطانزا بودن بنزن به اثبات رسیده است.

 

 

رنگ كاراملی:

این رنگ از رنگ‌های شیمیایی تولید می‌شود و فقط بهبوددهنده ظاهر نوشیدنی است و در طعم آن تاثیری ندارد اما ممكن است با تركیب‌های سرطانزا پیوند بخورد و زمینه ابتلا به سرطان را در افراد مستعد فراهم كند.

 

 

قند مصنوعی:

عامل ایجاد ولع به مصرف بیشتر نوشابه‌‌ها و سایر خوراكی‌های شیرین

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
مشاهده بیشتر