نکته های خواندنی از فینال جام ملت های فوتبال‎

مجموعه : اخبار ورزشی
نکته های خواندنی از فینال جام ملت های فوتبال‎

ه گزارش سایت رسمی جام ملت‌های آسیا، پنج نکته جالبی که در دیدار فینال شانزدهمین دوره از برگزای بازی‌های جام ملت‌های آسیا باید در انتظارشان باشیم عبارتند از:

 

 

1- رویارویی چهره‌های آشنا:
رابی کروس هافبک چپ تیم فوتبال استرالیا با چادوری مدافع راست تیم فوتبال کره جنوبی سابقه بازی در تیم آلمانی فورتونا داسلدورف را دارند. هر 2 این بازیکنان در تیم داسلدورف- لیگ دسته دو بوندسلیگا- هم‌تیمی بودند و به خوبی یکدیگر را می‌شناسند. کروس هم اکنون بازیکن تیم بایرلورکوزن و چادوری بازیکن تیم سان هونیگ مین در کره جنوبی است. کروس به واسطه حضور در رقابت‌های بوندسلیگا، آشنایی خوبی با کیم جین سو مدافع چپ‌ هافنهایم دارد. مت مک کی بازیکن تیم استرالیا هم سابقه بازی در کنار کیم چانگ سو در تیم بوسان پارک را داشته، مایل ژایناک هافبک تدافعی استرالیا در تیم کریستال پالاس حضور داشته و بارها مقابل کی سانگ یونگ در تیم سوانی قرار گرفته است. کواک تائه‌هی بازیکن الهلال و کیم یانگ گون بازیگن گوانگژو هر 2 در جریان بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا مقابل تومی ژوریس از تیم وسترن سیدنی قرار گرفته بودند.
 

 

2- تقلب بازیکنان در زمین مسابقه:
بازیکنان هر 2 تیم دارای سابقه تقلب و فریب دادن داور در جریان چند دیدار باشگاهی و ملی هستند. ممکن است این بازیکنان سابقه دار در امر فریب داور تلاش کنند در بازی فینال جام ملت‌های آسیا هم همین کار را تکرار کنند.
 

 

3- رقابت بر سر تعداد بیشتر هواداران:
با وجود اینکه تیم فوتبال استرالیا میزبان این دوره از رقابت‌ها است اما تیم کره جنوبی هم در تمامی بازی‌های انجام شده تا این مرحله از استقبال پرشور هواداران کره‌ای برخوردار بوده است. استرالیایی‌ها امید زیادی به حمایت هواداران داخل ورزشگاه بسته‌اند اما طرفداران فوتبال کره جنوبی هم وعده دادند در هر کجای استرالیا که باشند روز شنبه خود را به ورزشگاه ANZ می‌رسانند. حمایت و تشویق هواداران کره جنوبی در دیدار مقابل عراق به اندازه‌ای بود که سان هونگ مین مهاجم این تیم گفت: احساس کردم ما میزبان بازی مقابل عراق هستیم، هواداران کره‌ای فوق‌العاده بودند. ما به حضور آنان در بازی فینال احتیاج داریم. تاکنون 20 هزار بلیت بازی فینال میان استرالیا و کره جنوبی فروخته شده است.
 

 

4- رسیدن به قهرمانی برای هر 2 تیم حیاتی است:
هر چند کره جنوبی 2 مرتبه قهرمان بازی‌های جام ملت‌های آسیا شده است اما 50 سال از آخرین قهرمانی آنها می‌گذرد. از سوی دیگر هر 2 قهرمانی بدست آمده توسط کره جنوبی زمانی به دست آمد که فقط چهار تیم در جام ملت‌‌های آسیا حضور داشتند و در حقیقت نمی‌توان به قهرمانی‌های کره جنوبی چندان افتخار کرد. کره جنوبی در سال‌های 1980 و 1988 به فینال راه یافت اما با قبول شکست از رسیدن به قهرمانی بازماند. استرالیا هم وضعیتی مشابه دارد زیرا این تیم هم در سال 2011 به بازی فینال رسید اما با شکست مقابل ژاپن از بالا بردن جام قهرمانی بالای سر بازماند.
 

 

5- تکرار بازی فینال برای 2 بازیکن:
در دیدار فینال روز شنبه فقط دو بازیکن هستند که تجربه حضور در فینال جام ملت‌های آسیا را دارند. مایل ژدیناک و تیم کیهیل 2 بازیکن استرالیایی هستند که در فینال سال 2011 حضور داشتند. دیگر بازیکنان با سابقه استرالیایی مانند روبی کروس، ناتان برنز، تامی اور و متیو اسپیرانویچ در بازی فینال چهار سال قبل نیمکت‌نشین بودند. در تیم فوتبال کره جنوبی هیچ بازیکنی که سابقه حضور در فینال جام ملت‌های آسیا را داشته باشد، وجود ندارد.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی