ترفند و راه و روش های تشخیص هندوانه خوب و بد

مجموعه : گوناگون
ترفند و راه و روش های تشخیص هندوانه خوب و بد

ترفند و راه و روش های تشخیص هندوانه خوب و بد را در این نوشته به شما آموزش می دهیم. سر درآوردن از درون هندوانه تنها با بررسی بیرون آن کاری سخت می باشد، با این حال چندین روش و نکته برای انتخاب هندوانه وجود دارند که می توانند از یک تجربه ی تلخ هندوانه شل و بی مزه جلوگیری کنند.

 

 

هندوانه باز
در صورتی که درون هندوانه پیدا می باشد، هندوانه ای را انتخاب کنید که قرمز روشن باشد و دارای تخم های سیاه یا قهوه ای سوخته باشد. هندوانه ای که دارای تخم های سفید می باشد یا قسمت قرمز رنگ آن پژمرده و خشک بنظر می رسد، هندوانه ی خوبی نیست.

 

 

هندوانه باید نسبتا سنگین باشد!
واقعیت این است که یک هندوانه خوب باید نسبت به اندازه خود، سنگین باشد و یا حداقل سنگینی معقولی داشته باشد. سنگین بودن هندوانه می تواند به این معنی باشد که پر آب است و در نتیجه هندوانه مناسبی است. (البته این قانون برای اکثر سبزیجات و میوه ها جواب می دهد.) در هنگام خرید می توانید دو هندوانه هم اندازه را با هم مقایسه و هر کدام که سنگین تر می باشد را انتخاب کنید.

 

 

شکل متقارن و کدر
هندوانه اولا باید سفت باشد و بدون فرو رفتگی، سیاهی، برآمدگی و هرگونه مشکلات غیر عادی باشد. این نشانه ها معمولا ناشی از مشکل درونی هندوانه می باشند که احتمالا به دلیل زیر نور خورشید بودن یا آب اضافی در هنگام رشد بوده است. پس اگر هندوانه ای که انتخاب کرده اید بد شکل است یا شکل هندسی درست حسابی ندارد از همین الان روی بی مزه بودن آن حساب باز کنید. دومین نشانه ای که باید در ظاهر یک هندوانه به دنبال آن بگردید، مات و کدر بودن پوست آن می باشد. هندوانه هایی که دارای پوست هایی درخشان هستند معمولا هنوز نرسیده اند.

 

 

رنگ زیر هندوانه
قسمت زیرین هندوانه جایی است که هندوانه روی زمین بوده است و رسیده است. این قسمت باید رنگ زرد و کرمی داشته باشد پس اگر قسمت زیرین هندوانه سفید باشد به این معنی است که آن هندوانه زود برداشت شده است. هر چه قدر قسمت زیرین هندوانه تیره تر باشد، هندوانه بیشتر شیرین و رسیده شده است.

 

 

با دست زدن روی هندوانه
در نظر برخی از افراد، قابل اعتماد ترین روش برای شناسایی یک هندوانه شیرین با دست زدن روی آن و گوش کردن صدای خارج شده از هندوانه می باشد. اگر ضربه شما بر روی هندوانه صدایی خف و غیر واضح می دهد آنگاه به این معنا است که پوسته هندوانه احتمالا نرم است و این چیزی نیست که شما می خواهید. یک هندوانه خوب معمولا صدایی عمیق و واضح می دهد.

 

 

نگهداری از هندوانه
برای نگهداری از هندوانه می توانید درسته آن را تا یک هفته درون یخچال نگه دارید اما فراموش نکنید که باید دمای یخچال زیر ۴ درجه سانتی گراد نباشد زیرا باعث یخ زدگی هندوانه و از بین رفتن طعم و بافت آن می شود. اگر هندوانه شما کمی نرسیده است و می خواهید رسیده تر شود، آنرا در دمای اتاق بگذارید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که هندوانه هیچوقت در دمای اتاق به اندازه کافی نمی رسد.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر