نقش زنان در جامعه کنونی چیست؟

مجموعه : سبک زندگی
نقش زنان در جامعه کنونی چیست؟

نقش زنان در جامعه کنونی چیست؟ مردان و زنان به دلایلی گوناگون خرید می کنند. زمانی که می خواهید زنان را شکار کنید، هرگز نباید از طعمه ای استفاده کنید که منساب سلیقه مردان است. مردان بسیار خودگرا هستند و در زمان خرید، فقط به خود و خواسته هایشان می اندیشند؛ اما زنان از آنجا که اغلب دیگرگرا هستند، حتی وقتی می خواهند کالایی بسیار شخصی بخرند، می کوشند از دریچه چشم دیگران هم به آن نگاه کنند. برای نمونه، مردان اغلب رنگ مورد علاقه خود را برمی گزینند؛ اما زنان رنگی را انتخاب می کنند که مورد علاقه کسی است که دوستش دارند. مردان برای «من» خرید می کنند و زنان برای «ما»!

نقش زنان در جامعه کنونی بسیار پر رنگ تر از گذشته شده است. زنان در جوامع امروز در همه جا حرف اول را می زنند و مردان را از میدان به دور کرده اند. زنان بیشتر از مردان با دیگران ارتباط برقرار می کنند ولی مردان تا آنجا که بتوانند از زیر بار هر ارتباطی شانه خالی می کنند.

 

اگر زنی بینی اش را عمل کند، پوست صورتش را بکشد، موهایش را رنگ کند، لباسی تازه بر تن کند و از عطری جدید استفاده کند، به احتمال زیاد وقتی همسرش به خانه بازمی گردد متوجه هیچ یک از این تغییرات نمی شود و اگر زن اصرار کند و از او بخواهد تا تغییری را کشف کند، مرد تمام عیار به این سو و آن سو می نگرد و سپس مانند کارآگاهی که سرانجام به راز هولناکی پی برده باشد، فریاد می زند: «آهان!… فهمیدم، چیدمان خانه را تغییر داده ای؟!» اما زنان به آسانی قادرند یک تار موی مشکی زنانه را از فاصله پنج متری، روی کت مشکی همسرشان تشخیص دهند!

 

هر کسب و کاری که به این تفاوت ها توجه نکند، زیان می بیند. شما برای اینکه بتوانید کسب و کارتان را متحول کنید، باید بکوشید دنیا را از دریچه چشم زنان هم بنگرید. به این دلیل که مرد هستید این کار تا حدودی محال به نظر می رسد، پس بهتر است زنان را بیش از پیش در کارتان مشارکت دهید.

 

ناپلئون بناپارت همیشه می گفت: «وقتی اجساد کشته شدگان را در میدان های نبرد می بینم و به جنگ ها، شکست ها و پیروزی ها می اندیشم، می دانم که در پشت همه اینها همیشه پای یک زن در میان است.»

 

هر چند امروزه میدان های جنگ، از پهنه خشکی ها و دریاها، به درون شیارهای پرپیچ و خم مغز مشتریان تغییر مکان داده است؛ اما هنوز هم مانند گذشته می توان گفت: «همیشه پای یک زن در میان است!»

 

 بی شک خانم ها، فرمانروایان دنیای خریدند! حتی آن زمان که آقایون نان آور خانه بودند، این خانم ها بودند که آن را خرج می کردند؛ اما امروزه چهره دنیا به سرعت در حال تغییر است. هر روز که می گذرد، خانم ها بیش از پیش در آفرینش ثروت مشارکت می کنند. زنان با لبخندی دلنشین، نرم و آهسته و بدون خونریزی همه سنگرهای مردان را یکی پس از دیگری فتح کرده و آنان را به عقب رانده اند.

 

امروزه زنان بیش از 60 درصد پذیرفته شدگان دانشگاه ها را تشکیل می دهند. مشاغلی که قرن ها در دست مردان بوده، اینکه بدون آنکه متوجه شوند از چنگ شان درآمده و به دست توانای زنان سپرده شده است. زنان همواره در طول تاریخ مسئول آتش زدن پولی بودند که مردان به سختی درمی آورند؛ اما امروزه زنان هم پول مردان را به آتش می کشند و هم پولی که خود به دست می آورند!

 

زنان اغلب در همه خریدها تصمیم گیرنده نهایی یا موثرند. پژوهش های بسیاری در سال های گذشته درباره میزان تاثیر زنان در خریدهای گوناگون صورت گرفته که نتایجی شگفت انگیز به همراه داشته است. در این پژوهش ها، نشان داده شده که در 91 درصد موارد خرید خانه، زنان تاثیرگذار بوده اند. در خرید خودرو 60 درصد، در خرید وسایل برقی 51 درصد، در مسافرت های تفریحی 92 درصد، در خرید مبلمان خانه 94 درصد و در خریدهای مصرفی خانه 83 درصد!

 

دنیای مردانه ما به سرعت به دنیایی زنانه تبدیل می شود؛ اما هنوز کسب و کارها این حقیقت را آن گونه که باید درک نکرده اند و کالا یا خدمات شان را به گونه ای عرضه می کنند که گویی هنوز هم مردان بر جهان فرمان می رانند! امروزه حتی نشانه های ظاهری اقتدار مردانه مانند سبیل هم از میان رفته و این حقیقتی است که باید با آن کنار آمد. دنیا دیگر جای امنی برای مردان نیست!

 

 با آگاهی از اینکه زنان فرمانروایان دنیای خرید هستندباید بکوشید نخست نگرش خود را و سپس رویکرد کسب و کارتان را بار دیگر به گونه ای سامان دهید که بتوانید خود را با وضعیت موجود سازگار و هماهنگ کنید. شاید شما هم مانند من از خورش قورمه سبزی خوشتان بیاید ولی عاقلانه تر است که وقتی می خواهید موش بگیرید از یک قالب پنیر به عنوان طعمه استفاده کنید؛ نه از یک بشقاب خورش قورمه سبزی!

 

مردان وقتی به چیزی می نگردند اغلب به بخشی از آن توجه می کنند و تمرکز بیشتری روی آن دارند در حالی که زنان کلی نگرند و به پیرامون اشیا هم توجه می کنند و هر چیزی را در محیطی که در آن واقع شده است، به عنوان یک کُل جدایی ناپذیر به شمار می آورند. در مقایسه با زنان، مردان تا حدودی فاقد حس بویایی اند، البته به جز بوی دستپخت مادرشان که آن را از فاصله یک فرسنگی هم تشخیص می دهند و با سرعتی بی مانند به سمت منبع آن بود هجوم می آورند!

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما